Економіка, Найпопулярніше, Роботи Активістів, Статті

Чому рух “Дух Часу” НЕ є комуністичним, а Ресурсо-орієнтована економіка – не Комунізм?

Квітень 21

Ми, активісти та координатори руху «Дух Часу», прибічники ресурсо-орієнтованої економіки, не є комуністи. До комунізму, соціалізму, капіталізму та інших соціально-економічних систем, що не довели власну ефективність, ми ставимося однаково негативно та закликаємо людей не сприймати на віру будь-яку подібну ідеологію.
В умовах соціалізму та комунізму звичайна людина була рабом 600px-Coat_of_arms_of_the_USSRкомуністичної партії, що завжди мала тоталітарну позицію по відношенню до населення та прагнула перетворити країну, де змогла встановити свою диктатуру, на величезний військовий табір і, таким чином, встановити гегемонію над світом партійної номенклатури. Буденність звичайної, середньостатистичної людини, яка живе в умовах комунізму нічим не краща за буденність в умовах капіталізму, бо все в кінці-кінців зводиться до звичайної експлуатації людини людиною. В капіталізмі людина неминуче стає рабом експлуататора або самим експлуататором (який також є рабом системи та вимушений боротися за виживання з іншими експлуататорами, а отже – вижимати зі своїх рабів неможливе). tumblr_mmt6koApOm1rs6o3io1_1280Отже, в обох системах можна відмітити жалюгідну групку людей, що вважають себе богами, а, насправді – є рабами власного імпульсивного, бездумного «его», яке веде будь-яке суспільство до самознищення.

Ресурсо-орієнтована економіка (РОЕ), яку рух «Дух Часу» пропонує в якості альтернативи тим системам, які ми критикуємо, не є комунізмом. Є величезна різниця між комунізмом та тими ідеями, які ми пропагуємо. В умовах РОЕ, всі люди звільнені від необхідності тяжко працювати, бо всю безглузду і важку роботу цілком можуть виконувати машини, навіть краще за людей. ВСІМ людям, без винятку, відводиться роль творців технологій, досліджень, мистецтва, всього того, чим би вони безумовно займалися, як би таким чином людей виховувало саме суспільство, а система – не знищувала б будь-який ентузіазм та прагнення до істинної свободи та знань. Неможливо навести приклад людини, яка б стала вбивцею, зловживала алкоголем або приймала наркотики, тільки через те, що тільки вона так хоче. Народжуючись, людина не несе в собі лінощів, відрази до добровільного навчання, бажання обдурити іншого та інших пороків, до яких підштовхує нас наша конкурентноорієнтована система.

Як правило, прихід до влади комуністичної партії, супроводжувався силовим захватом влади та поголовним розстрілом інакодумців.

“Мы на горе всем буржуям, мировой пожар раздуем!.. мировой пожар в крови…” В.Ленін

“Пора прощупать Европу штыком!” В.Ленін

Натомість, прибічники РОЕ не схвалюють агресивних дій, на кшталт повстань, заколотів та агресивних революцій по відношенню до системи. Ми прагнемо пояснити всім і кожному, що проста технічна структура співробітництва, обміну ресурсами та ідеями, здатна створити стабільний та урівноважений світ, який будь-яка ринкова філософія не могла й уявити.resource-based-economy

Віталій Терентьєв, Координатор руху “Zeitgest” в УкраїніВам також може сподобатисьКоментарів Немає

Залишити Коментар