Проблеми людства

Wosman-I

Грошова система, на якій базується наша економіка є недопустимою формою організації обміну й розповсюдження ресурсів та благ. Тут варто 528219-1920x1200зауважити, що під цим пунктом слід розуміти не помилки в організації такої системи, а її помилкову природу взагалі. Її застосування в суспільстві є не припустимим, оскільки це неминуче призводить до його псування і занепаду. З основних пороків грошової системи можна виділити наступне:

А) Переслідування прибутку

Основним орієнтиром успіху при такій організації економіки є грошова винагорода, в зв’язку з чим нехтуються справжні цінності, як наприклад, стан навколишнього середовища, здоров’я та життя людини, моральність, тощо. statusЗамість них створюються такі безглузді цінності, такі як статус, кількість майна у володінні, хитрість, над іншими та інше. При цьому, єдиним показником успішності в суспільстві стає капітал, яким володіє людина;

Б) Банківський відсоток

Схема банківського кредиту передбачає безальтернативний виграш банку та програш користувача кредиту. Щоб зрозуміти цю схему, наведемо примітивний, але доволі зрозумілий приклад того, як працює кредит.

Уявімо, що Ви займаєтеся певним ремеслом, припустимо Ви чоботар і шиєте взуття для себе і свого сусіда. Ваш сусід, пекар, при цьому займається випіканням хліба. Як це було на початку цивілізації, Ви користуєтеся barter-veshhamiбартером і коли Ви хочете хліба Ви приносите сусідові нові чоботи, а взамін отримуєте свіжоспечений хліб. Невдовзі, з’являється третій учасник обміну (банк) і пропонує Вам, для полегшення обміну використовувати гроші, як еквівалент обміну. При цьому, гроші для банка є таким же товаром як для Вас чоботи, тож за користування грішми він бере собі певний відсоток. Уявімо, що у нашому випадку цей відсоток складає п’яту частину вартості (20%). Отже банк друкує гроші і видає Вам та сусіду по десять гривень. При цьому, кожен з Вас має повернути на 20% більше того, що Ви взяли в борг, тобто по 12 гривень кожен. Всього, Ви і Ваш сусід повинні в кінці місяця віддати банку 24 гривні. лдВесь секрет полягає в тому, що у Вас і Вашого сусіда на руках лише 20 гривень, а тих 4-х гривень, які складають боргові відсотки в обороті немає. Точніше вони є, але не у Вас і не у Вашого сусіда. Вони є лише у банку, який ці гроші випускає.

Щоб повернути борг у Вас є лише один варіант, – будь-якою ціною забрати 20% у Вашого сусіда, який при цьому борг банкові повернути не зможе, оскільки у такому випадку у нього залишиться лише 8 гривень. Сусід в свою чергу буде намагатися перехитрити Вас усіма можливими методами щоб вижити і видурити ті ж самі 20%, які йому потрібні для повернення боргу.

Банку тепер треба лише спокійно спостерігати за тим як Ви змагаєтеся та вбиваєте один одного. Неминучим результатом 1324буде рабство одного з Вас і перемога банку. Якщо в боротьбі з сусідом перемогли Ви, то Вам доведеться в кінці боргового терміну повернути всі 12 гривень, які дісталися Вам з такими зусиллями, і взяти в борг нові 10, які Вам знову треба буде повернути з відсотками. У сусіда при цьому банк забере всю суму, яка в нього залишається та деяке майно, як компенсацію за неповернуті відсотки. В кінці кінців, Ваш сусід збанкрутує і Вам уже не буде в кого забирати Ваші 20% і тоді в рабство банку неминуче попадете і Ви.

При цьому слід враховувати, що кількість населення, а отже і учасників обміну постійно зростає. І у Вас і у сусіда з’являються діти, яким також потрібні гроші для участі в ринковій системі. Банк ніколи не дасть Вам гроші просто так. Лише під борговий відсоток. Тож Ваші діти будуть винні банку ці 20% вже при появі на світ. Тобто, фактично вже при народженні вони опиняються в рабстві банка та грошової системи.

В) Економіка споживання

Успішність економіки кожної країни вимірюється з допомогою такого показника як валовий внутрішній продукт (ВВП).Можливо Ви коли-небудь чули гасла політиків або «економістів» про те, що нам необхідно підвищити рівень ВВП. Але що насправді відображає цей показник?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) — один із найважливіших показників розвитку економіки, який характеризує кінцевий результат виробничої діяльності економічних одиниць-резидентів у сфері happy-economy-600матеріального і нематеріального виробництва. Тобто показником ефективності нашої економіки є кількість продукції, яку ми виробляємо.

Все, що виробляється повинно продаватися, а отже і споживатися. При споживанні, тобто купівлі виробники отримують прибуток, тобто гроші, які, по суті, і є тим самим показником ефективності економіки. Чим більше грошей заробляє держава, – тим ефективніша економіка.  Отже для підвищення кількості виробництва ми маємо відповідно підвищувати і кількість споживання, яке знову ж таки буде давати можливість підвищувати виробництво. Отже, коли ми говоримо, про ВВП, то під цим терміном ми повинні розуміти не лише кількість виробництва, а й величину споживання.

social_problems_depicted_in_cool_cartoon_art_640_19Виходить, що чим більше ми споживаємо, тим більше виробляємо. Чим більше виробляємо, – тим вищий ВВП. Чим вищий ВВП – тим ефективніша економіка. В такій схемі для підвищення ефективності нашої економіки всіма шляхами намагаються підвищити рівень споживання. Адже чим більше ми споживаємо, тим більше ми продаємо. А чим більше продаємо, тим більше ми заробляємо грошей.

В результаті цього, нам з усіх сторін тикають рекламу спиртних напоїв, чудодійних лікувальних препаратів, мобільних телефонів, без яких «ти не будеш нормальним пацаном»Swipe_ot_Tweets_Nearby_inc-2 та розказують казки про інші безглузді продукти, які насправді нам зовсім не потрібні. Рекламна індустрія є однією з найбагатших на сьогоднішній день. Компанії витрачають більше грошей для реклами та збуту продуктів ніж для їх виробництва. Крім того, вже давно відомо, що в цій галузі працюють психологи, які роблять усе для того, щоб Ви вживали саме їхні продукти. Для цього підбираються кольори, які викликають у Вас бажання вжити продукт, форми логотипів, слова, лозунги, створюється імідж продукту та вселяється необхідність його вжитку.

Тепер розберемося що таке насправді економіка?

Економіка – це наука, яка досліджує проблему мінімального використання обмежених ресурсів, при якому досягається максимальне задоволення потреб суспільства.

Економіка – це наука про ефективність використання обмежених ресурсів.economy-bad-shape

Показник підвищення споживання та виробництва продуктів ніяким чином не є показником ефективності використання обмежених ресурсів. Він навпаки є показником їх марнотратства та неекономічності.

Дисципліна, яку ми вивчаємо в навчальних закладах, ніяк не може називатися економікою. Наука про виживання в умовах ринкової економіки та заробляння грошей називається «хрематистикою» і є прямим протиріччям поняття «економіка».

Хрематистика (від «хрема» — майно, володіння) — «наука» про господарювання, гонитва за грошима, в основі якої лежить непродуктивна діяльність, з метою задоволення потреб та отримання прибутку.

Термін хрематистика був визначений ще Арістотелем для її розмежування з економікою. Згодом хрематистика вилилася в окрему науку, яку зараз чомусь називають економікою, хоча це споконвічно протилежні поняття.

Г) Кризи

Кризи при яких ми змушені виживати є цілком природними для грошової системи. Проявами цих криз є підвищення цін, рівня безробіття, спад економіки, підвищення податків та тому подібне.вцц

Оскільки грошова система дозволяє робити гроші з грошей, або, як прийнято казати «гроші з повітря», то це неминуче призводить до інфляції.

Інфляція – це знецінення грошей внаслідок здуття грошової маси.

Це явище виникає при перепродажі (основа торгівлі), грі на біржах, фінансових аферах або дії боргового відсотка, тобто коли заробляються гроші без створення матеріальних продуктів. Відбувається це доволі часто і в нас час є дуже поширеним явищем. Більшість компаній (торгаші, дилери, дистриб’ютори, лихварі, банкіри, продавці та інші) не створюють ніяких матеріальних благ, хоча саме в них обертається більше всього грошей. При грошовій системі легше перепродавати ніж самому виробляти. Оскільки такі компанії отримують прибуток нічого при цьому не створюючи, то виникає інфляція, яка неминуче призводить до кризи. Криза в свою чергу посилюється банкрутством тих кредиторів, які не витримали змагання для повернення банківського (боргового) відсотку, що є також неминучим (див. пункт Б).

 

Д) Штучний дефіцит

іуаРинкова економіка передбачає закон «попиту і пропозиції». Згідно теорії Адама Сміта, існує певна міфічна невидима рука ринку, яка створює баланс між виробництвом та споживанням. Проте, на практиці цей закон працює зовсім не так.

Чим менша кількість ресурсу є доступною тим вища її вартість. Саме тому золото має високу вартість в суспільстві. Якби цей метал був так само розповсюджений як, скажемо, залізо, то він би цінився набагато менше. Цей принцип застосовується і до всіх інших ресурсів.

Показником успішності економіки з грошовою системою, як уже було зазначено раніше, являється величина прибутку. Ви отримуєте більше прибутку саме з тих продуктів, в яких суспільство відчуває найбільший дефіцит, оскільки таким чином ці продукти продаються набагато краще.

вапОтже, для того щоб продати товари і отримати прибуток, Вам необхідно створювати й підтримувати в них потребу, тобто створювати штучний дефіцит. Вам завжди буде не вистачати продуктів не через те, що ми не здатні їх виробляти, а через те що ніхто не зацікавлений в цілковитому задоволені Ваших потреб. Ринкова система зацікавлена лише в тому, щоб

Ви відчували постійну нестачу й дефіцит. Система зацікавлена лише в тому, щоб Вам постійно чогось не вистачало.

Не дивуйтеся, що вже зараз ми купуємо питну воду за чималі гроші. При наявності грошової системи є невигідним задовольняти потреби суспільства в питній воді, оскільки це є не вигідним для економіки. При такій моделі економіки, в майбутньому ми вже будемо купувати не воду, а повітря під маркою «Моршинське» або «Миргородське». Ці самі проблеми стосуються всіх інших товарів на ринку.

Є) Приватна власність

Ви повинні платити за все. З усіх живих істот на цій планеті, лише людині потрібні гроші, щоб жити.

Якщо у Вас від початку немає ніякого капіталу, то Ви повинні стати власністю роботодавця, який може робити з Вами все, що йому заманеться. Якщо Ви не хочете бути рабом, то у Вас немає іншого виходу окрім як рознайти капітал, почати свій бізнес та самому стати експлуататором, що є не менш принизливим для психічно здорової людини.

На сьогоднішній день в Україні, щоб купити собі землю або житло з цивілізованими умовами та в середовищі інфраструктури, Вам не вистачить ніякої «середньої» зарплати. Щоб купити квартиру в Києві Вам потрібно відкладати на неї мінімум років двадцять, при умові якщо Ви при цьому будете жити на вулиці і їсти лише плавлені сирки «Дружба».

Ми здатні побудувати житло для кожного. Будівельних ресурсів у нас теж вистачає. Проте право власності, або дозвіл на життя коштує задорого.

Ресурси землі мають бути доступними для кожного жителя планети. Ніхто не має права привласнювати природні ресурси та експлуатувати Вас.

Ж) Конкуренція

Вже після народження, Ви зі страхом дізнаєтеся, що хворе суспільство надто вороже до Вас.

Виходячи з системи описаної вище в пункті Б, при однаковій грошовій сумі в обороті, для того щоб хтось один збагатіти хтось інший обов’язково повинен збідніти. image10В зв’язку з цим, система генерує нерівність між людьми, яка є головною причиною агресії та злочинності в суспільстві.

Абсурдність такої системи очевидна. Ми самі створили собі умови в яких замість взаємодопомоги, підтримки та взаємовиручки ми стимулюємо ворожість, ненависть та знищення один одного.

Дехто вважає, що конкуренція є двигуном прогресу. Проте, що ми маємо насправді?

З самого дитинства нас привчають конкурувати один з одним. Ще в дитячому садку ми граємо в ігри, на xXYWHNE5TJkзразок «хто вище стрибає», «хто краще співає» або «хто гарніше малює». В результаті чого, для нас важливішим стає перевершити інших, а не якість виконання вправи.

Замість виховання дітей у дусі взаємодопомоги й підтримки, ми розвиваємо в них прихильність до домінування, змагання та ворожості.

«Ти повинен бути вовком» – кажуть інколи батьки своїм дітям. Проте, невідомо хто саме переймає таку конкурентну поведінку. Ми у вовків чи вовки у нас.

Конкуренцією ми називаємо війну в суспільстві. Коли ти вбиваєш того, хто живе за принципом «виживає сильніший», то він дуже швидко визнає помилковість своїх принципів, оскільки в такому випадку йому доводиться включати мозок і починати думати й аналізувати. Але коли Ви вбиваєте свиней на бійні, то Вам якось не хочеться думати про поняття справедливості.

Кінцевою метою в конкурентній боротьбі є знищення решти конкурентів та отримання монополії на ринку. В результаті чого знову ж таки утворюються різні типи корпорації та картелів, які ставлять свої умови на ринку і по суті є монополістами.

Наслідки конкуренції проявляються також у корупції, запланованому псуванні й старінні продукту, злочинності, війн, масштабних фінансових афер, експлуатації людської праці та багатьох інших проблем.

Варто сказати, що всі суспільно корисні винаходи робилися не на 123підставі конкуренції, а на підставі бажання посилити прогрес та принести позитивні зміни в суспільство. Якщо ми ретельно переглянемо історію та розберемося в біографіях найбільш видатних вчених та винахідників нашого часу, то побачимо, що такі особистості як Нікола Тесла, Альберт Ейнштейн, Брати Райт та багато інших аж ніяк не були мотивовані грошовою винагородою. Зацікавленість у заробітку грошей не можна плутати з зацікавленістю створювати продукти, які приносять користь суспільству. Навпаки, ці поняття часто протиставляються один одному.

З) Низька якість продуктів

В наслідок конкуренції та переслідування прибутку, якість товарів постійно знижується. Для підвищення прибутку виробники постійно знижують собівартість продукції, що неодмінно призводить до зниження їх енваякості. Як результат, ми маємо низькоякісні продукти харчування (розбавлене водою молоко; захіміковані фрукти та овочі, ковбасу з додаванням селітри тощо) та інші продукти вжитку (взуття, в якому підошва стирається за сезон; шкарпетки, що протираються за день; електротехніку, яка через кілька років сама перестає працювати; автомобілі й господарську техніку, яка вимагає постійного ремонту й обслуговування та інше).

При цьому існує таке поняття як «заплановане старіння». Більшість продуктів ламаються невдовзі після закінчення терміну гарантії. Це робиться для того, щоб Ви пішли в магазин і купили аналогічний товар, або принаймні запчастини для його ремонту. Адже лише таким чином підтримується постійне споживання (див. пункт В). Виробники автомобілів та сільськогосподарської техніки, наприклад, заробляють на продажі запчастин не менше ніж на самих машинах.

Крім того, інновації вводяться в користування поступово. 45Ті комп’ютери, якими ми користуємося зараз були доступними для застосування ще кілька десятків років тому. Проте корпорації не зацікавлені виводити на ринок зразу остаточний варіант продукту. Вони будуть розтягувати його вихід на ринок на довгі роки. Таким чином, споживач спочатку купує телефон зі слабенькою фотокамерою, який на момент покупки миттєво стає застарілим. Через місяць виробники випускають вже нову модель, в камеру, якої додають ще трошки пікселів і Ви вже хочете собі новий телефон. Таким чином, кількість продажів збільшується, але технічний прогрес гальмується.

К) Перешкоджання технологічному розвитку

hi-tech-technology-internetЯкщо ми будемо розглядати застосування робототехніки з точки зору грошової вигоди, то вони є набагато вигіднішими ніж застосування людської праці. Машині не треба платити зарплату. Вона не просить їсти і виконує будь-яку роботу точно й правильно. Оскільки застосування машин приносить грошову вигоду, то процес їх активного впровадження у виробництво єпвсне очевидним. Однак, не слід забувати, що при застосуванні машин, потреба в людській праці значно знижується. Звісно, зараз ще потрібна певна кількість інженерів для обслуговування цих машин, проте з часом неодмінно з’являться також такі роботи, які будуть самостійно обслуговувати інших роботів та самі себе. В результаті, потреба в людській праці на підприємствах відпаде сама собою.Прогрес цивілізації не стоїть на місці. Ще не так давно, мобільні телефони та комп’ютери були для нас чимось фантастичним. Проте зараз, майже в кожному домі є Інтернет, а мобільними телефонами користуються навіть перронашокласники. Технології постійно розвиваються. Внаслідок чого, набридлива монотонна праця почала все більше й більше замінятися роботами. Це особливо помітно у виробництві. Ті операції, які колись виконувала людина зараз виконують роботи й машини. При чому вони виконують їх набагато ефективніше, продуктивніше та якісніше. Людина ніколи б не виконала так швидко й точно такі операції як спаювання, зварка, фарбування, фасування та інше. Точність виконання операцій машинами вражаюча. При цьому, вони не просять перерв на обід, відпочинку, відпусток тощо.

Коли машина заміняє людську працю, то люди втрачають роботу. Зростає рівень безробіття, а доходи населення відповідно падають. Якщо в людей падає купівельна спроможність, то вони не здатні придбати собі ті товари, які виробляються машинами. пгпшнЯкщо товари, які виробляються на підприємствах ніхто не купує, то ці підприємства розвалюються, а економіка падає. В результаті, ми маємо кризи в Іспанії та Греції, які неминуче будуть поширюватися по всій планеті. Рівень механізації буде зростати. Разом з ним буде зростати і рівень безробіття. В кінці кінців нас чекає колапс системи, який для нас може виявитися доволі болючим.

Л) Безглузді професії

Для підтримки грошової системи виникло безліч безглуздих професій, які не приносять ніякої користі суспільству, але при цьому є найбільш високооплачуваними. До них належать продавці, торгівці, менеджери, бухгалтери, менеджери закупівлі, фінансисти, «економісти», банківські клерки, касири, дилери, брокери, дистриб’ютори, рекламні агенти, маркетологи, страхові агенти, секретарі, митні службовці, працівники податкових служб, менеджери зовнішньоекономічної діяльності, круп’є, експерти з оцінки майна та багато інших.щш0

Вже наш час, можна назвати «поколінням продавців».

Крім того, незалежно від виду діяльності, як би Ви не старалися, Ви не зможете принести користі суспільству. Уявімо, що Ви продавець і продаєте сільськогосподарську техніку. Навіть якщо ви продасте комбайн кожному в цій країні, ціни на хліб та продукти харчування не впадуть ні на копійку, а люди як вмирали з голоду так і будуть помирати. Ви можете принести прибуток лише вашому босу, власнику господарства в яку продаєте комбайн, ну і врешті решт щось залишиться Вам. При цьому принцип рхзхоботи такий, що більшу частину від результатів Вашої роботи забере Ваш власник, який тримає Вас на робочому місці лише тому, що Ви йому приносите прибуток. Якби Він міг би обійтися без Вас він би Вас ніколи не наймав.

Щоб краще зрозуміти цю схему, уявіть що Ваш директор є власником яблуневого саду і наймає Вас для збирання яблук. Ви, з дев’ятої ранку по шосту вечора, збираєте для нього яблука. І от, врешті решт, в кінці дня, стомлений, але задоволений собою, Ви з посмішкою на обличчі тягнете мішок з яблуками своєму роботодавцю. З цього мішка, у якості зарплати він дає Вам два яблука, погрожуючи при цьому, що якщо Ви будете лінуватися, то Вас дуже швидко виженуть і Ви станете безробітним жебраком. Адже він дав Вам РОБОТУ і Ви, за його словами, тепер йому за це повинні бути вдячні.

Кожного дня Ви витрачаєте дев’ять годин свого життя на марну роботу, збираючи яблука, більшість яких згниває у Вашого роботодавця. При цьому, Ваш роботодавець ніколи цими яблуками не буде просто так годувати нужденних. Він дасть їх тільки тому, хто взамін принесе йому грошовий прибуток. А Вам він дастperson-puts-an-appleь рівно стільки, щоб Ви не здохли і продовжували на нього працювати. Проте, Ви будете боятися втратити навіть ті два яблука, оскільки це все що Ви маєте. Знайоме відчуття?

Якщо ж Ви будете хорошим рабом, то Вас підвисять до начальника і Ви самі згодом станете таким же експлуататором.

Рабовладелец сам раб, худший, чем илоты! (Иван Ефремов)

Рабовласник сам раб, гірший ніж ілоти! (Іван Єфремов)

Церкви та культи були одними з перших наукових інститутів, які мали доволі глибокі знання з медицини, історії, астрономії, архітектури тощо. Проте, на сьогоднішній день, ці знання настільки завуальовані та спотворені, що віднайти в них істину та початкове значення є задачею непосильною навіть для самих жерців. Служителі церкви знали, наприклад, як працює банківський відсоток і доволі успішно користувались ним. Про це написано ще в Біблії, у розділі Второзаконня (23:19-20):

«Не віддавай у ріст братові твоєму ні срібла, ні хліба, ні чого-небудь іншого, що можна віддавати в ріст; іноземцеві віддавай, а братові твоєму не віддавай у ріст, щоб Господь Бог твій благословив тебе в усьому, що робиться руками твоїми, на землі, в яку ти йдеш, щоб оволодіти нею».

З часом жерці, швидко почали встановлювати монополію на праarticle_PintReligiousво визнання істинності всіх без винятку знань, яка в деякій мірі існує і досі. Всіх, хто був з ними не згоден, визнавали єретиками та відьмами, яких інквізиція на пострах іншим привселюдно спалювала на вогні. Ні про яку вільну думку або розвиток особистості в таких умовах не могло бути й мови. Створювався принципово новий, далекий від природи тип організації розуму людини, при якому всі знання мали виключно сприйматися на віру, без будь яких доказів, логічних висновків і права на спростування. Такий формат розуму залишається в більшості і до сьогодні. В своїх діях та рішеннях люди керуються не здоровим глуздом, логікою, аналізом ситуації чи набутим досвідом, а релігійними почуттями, традиціями, довірою, емоціями, забобонами, упередженнями та переконаннями. Люди звикли слухатися і не звикли думати. І це вигідно і підтримується церквою. Вигідно це і для державців, оскільки при такій організації розуму людина стає ідеальним рабом. Слухняність, терпимість, покірність, відсутність власної думки, все це ті риси які властиві більшості сучасних людей, оскільки вони були виховані з релігійним типом організації розуму.

jesus-christ-thumbs-upВарто пам’ятати, що тип організації розуму формується середовищем у якому людина перебуває. Тому, вийти з такого зачарованого кола не так просто, як може здаватися на перший погляд. Щоб отримати той результат, який ми маємо зараз, релігійним інститутам знадобилися століття часу і незчисленні людські жертви. Щоб виправити наявну ситуацію мирним шляхом нам знадобиться ще більше часу й зусиль.

З послабленням позиції церкви,почав з’являтися новий тип організації розуму, який характеризується появою мислячої людини, яка завжди перевіряє знання здатна аналізувати та самостійно відрізняти добро від зла, базуючись на власному досвіді. Це тип людини, яка вкусивши райське яблуко стала подібною богам.

«…але знає Бог, що того дня, коли ви з’їсте їх («плоди дерева пізнання добра і зла» – примітка автора), розкриються очі ваші, і ви будете, як боги, що знають добро і зло» (Буття, 3:5).WWW.MAJORNO.RU

«І сказав Господь Бог: ось, Адам став як один з Нас, знаючи добро і зло; і тепер як би не простяг він руки своєї, і не взяв також від дерева життя, і не з’їв, і не став жити вічно. І вислав його Господь Бог із саду Едемського, щоб обробляти землю, із якої він узятий. І вигнав Адама, і поставив на сході біля саду Едемського Херувима і полум’яний меч, який обертався навколо, щоб охороняти путь до дерева життя» (Буття, 3:22-24).

Яким чином наближення до Бога робить нас грішними? Людина була гнана й вислана «обробляти землю» (прикута до безглуздої монотонної роботи) лише тому, що при наявності в неї знань, самостійного мислення та здатності відрізнити добро від зла виходячи з власного досвіду, вона може становити серйозну конкуренцію богам і досягнути вічного життя.

 Коментарів Немає

Залишити Коментар