Ідеї руху

1376862450-728944-8542

Альтернатива та вирішення проблем

Насправді проблем, які породжує сучасна соціальна система набагато більше ніж ми описали.

Проте однією критикою мало чого можна досягнути. Критика без запропонування альтернативи мало чого варта. Більшість людей вже до того, як розглядати будь-які альтернативні варіанти влаштування нашого суспільства, заздалегідь впевнена у відсутності таких альтернатив. Переконати таких людей надто важко, оскільки після того, як Ви приведете їм цілком аргументовані пояснення, то будьте готові почути відповідь на зразок: «Це все утопія. Я б звісно хотів жити в такому ідеальному світі, але це не можливо». Проблема в тому, що ця більшість навіть боїться собі уявити можливість жити по іншому, у відповідності до законів природи. З цього і починаються всі проблеми. Як ми можемо говорити про побудову ідеального суспільства, якщо ніхто не хоче навіть думати про це.

В цьому полягає ще одне із завдань руху «Zeitgeist», – довести до суспільства можливість таких змін, змусити їх думати не про те як заробити більше грошей на виживання, а про те, як змінити нашу теперішню порочну систему та зробити наше життя кращим і при цьому обов’язково стабільним.

В даний момент, альтернативу сучасній системі ми вбачаємо в ресурсно-орієнтовній економіці (РЕО). Ідея такого типу економіки доволі широко розкрита в роботах Жака Фреско, який є керівником «Проекту Венера».

Її ідеї полягають в наступному:

  1. Скасування грошової системи

Основні недоліки грошової системи були описані в попередньому розділі. В ресурсно-орієнтованій економіці таке явище як гроші, торгівля або бартер будуть повністю відсутніми. На зміну їм буде введено систему вільного доступу до ресурсів.

6crogAMqi Дехто вважає, що якщо людина буде мати відкритий доступ до ресурсів, то вона почне собі все привласнювати. Проте в цьому нема ніякої логіки, оскільки ресурсно-орієнтовна економіка передбачає відсутність мотивації до такого типу поведінки. Коли Ви живете в грошовій системі, то цілком логічно, що Ви будете привласнювати собі якомога більше ресурсів, щоб пізніше їх перепродати та на отримані гроші придбати собі будь-які блага. Як уже було сказано, в ресурсно-орієнтовній економіці поняття грошей відсутнє. Ви не зможете обміняти ресурси на гроші. Бартер в такій системі буде теж безглуздим, оскільки кожен може вільно й безплатно отримати ресурси у відповідних точках доступу, які будуть являти собою щось на зразок сучасних універсамів. Ви просто замовляєте те, що Вам потрібно і через певний час отримуєте своє замовлення.

Якщо Ви вважаєте, що при такій системі на всіх не вистачить ресурсів, то Ви помиляєтеся. За результатами дослідження британського товариства інженерів-механіків до 60% світового об’єму вироблених продуктів харчування сьогодні викидається на смітник. Неменша кількість одягу утилізується через невідповідність сучасним трендам моди, нав’язаним самими ж виробниками цього одягу. Електротехніка та автомобілі швидко опиняються на звалищі через цілеспрямоване No_money«заплановане старіння» продуктів про яке ми писали раніше. Ми, жителі планети Земля, ВЖЕ можемо забезпечити ресурсами і задовольнити потреби кожного з нас. Єдине, що для цього треба зробити це змінити нашу соціальну та економічну систему.

До того ж, з переходом до ресурсно-орієнтовної економіки у нас з’явиться можливість збільшити продуктивність виробництва за рахунок абсолютної механізації та автоматизації праці, про що буде йтися в наступному пункті.

Існує думка, що при такому типі суспільства люди почнуть інтенсивно розмножуватися, що призведе до перенаселення та вичерпування ресурсів.

Аналіз демографічної ситуації свідчить протилежне. Найбільше дітей народжується в країнах з низьким соціальним рівнем (країни Африки, Індія, Сінгапур, Китай та інші). В той же час у сім’ях, які живуть у високорозвинених країнах зазвичай народжується одна-дві дитини.

2072250332Щоб зменшити кількість населення Землі нікого вбивати не потрібно. Достатньо лише мати здоровий глузд та впевненість в завтрашньому дні. Дослідження в області психології підтверджують, що інстинкт розмноження витікає з інстинкту самозбереження виду. Чим безпечніше люди будуть себе почувати тим менш активним буде їх розмноження. Проте, при високій свідомості населення, що в свою чергу вимагає збільшення рівня освіти і обізнаності, демографічну ситуацію можна змінити дуже просто і без будь-яких жертв. Природа сама подбала про те, щоб ми могли безболісно контролювати населення планети.

Уявімо, що певне покоління людей, заводить лише одну дитину. Навіть в наш час однодітні сім’ї є доволі поширеним явищем. Після смерті двох батьків залишається лише один нащадок. Лише за одне покоління (до ста років) кількість населення Землі зменшується на половину. При цьому, кожна сім’я, а відтак і кожна людина, має свого нащадка.123

Це називається розумний та відповідальний підхід до керування земними ресурсами.

  2. Автоматизація праці

Для забезпечення населення Землі ресурсами та продуктами виробництва, ресурсно-орієнтовна економіка пропонує використання машинізованої праці без загрози й негативного впливу на суспільство.

09Зазвичай, люди виховані сучасною грошовою системою не погоджуються з такими реформами пояснюючи це тим, що їм нічим буде займатися в такому суспільстві. Проте, в такому твердженні теж немає ніякої логіки, оскільки людина звільнившись від монотонної роботи задля виживання, отримує необмежену кількість можливостей. Ми нарешті зможемо розкрити потенціал людини та знайти йому правильне застосування.

Сучасна соціальна система відбиває в людини будь-яке бажання розвиватися вже в самому дитинстві. Сучасна система освіти призначена для виховання людини, вигідної для держави. Вам з дитинства прививають патріотизм, націоналізм, певні релігійні вчення з елементами покірності. При цьому,
присікаються, будь-які спроби непослуху, вияву власної думки та не згоди. Вас привчають до диктатури. Після закінчення школи Ви вступаєте до вищого навчального закладу лише для того, щоб отримати роботу. Ситуація в університетах така ж як і в школах. І от, нарешті, після стількох років навчання Ви приходите на роботу, де з ранку до вечора, виконуєте кілька операцій, які цілком можна було замінити роботом. При цьому все те, що Вам розказували в школі і університеті виявилося для Вас безкорисним, оскільки Ви пішли на ту роботу де платять гроші, а не на ту на яку вчилися. Знайома ситуація?

190673196_25690720f2_oВрешті решт, після дев’яти годин безглуздої монотонної роботи Ви повертаєтеся до дому з єдиним бажанням втекти від цієї системи і більше ніколи до неї не повертатися. Сучасна система відбиває у Вас бажання розвиватися й самовдосконалюватися. Цілком логічно, що при такій системі, люди задають питання: «чим я буду займатися, якщо мене силою не поженуть на роботу?».

– Ви будете займатися тим, чим самі вважаєте доцільним займатися.

 

Я хороший працівник, але поганий раб. (Сірий Олексій)

 

 3. Технологічна уніфікація планети Земля шляхом системного підходу

Щоб побудувати нову систему, нам треба точно визначити яку кількість ресурсів ми маємо. Для цього створюється уніфікована динамічна система розміщення ресурсів на планеті Земля. Таким чином, ми будемо знати де і які ресурси є в наявності. Після чого, визначається кількість та потреби населення у відповідності до його локального розміщення. Наприклад, у країнах зі спекотним кліматом буде більше споживатися води, охолоджувального обладнання, гідропонічних та зрошувальних систем тощо. Виходячи з потреб суспільства та наявних ресурсів будується відповідна система виробництва, яке планується з урахуванням збереження навколишнього середовища та екології.

При цьому все виробництво уніфікується та стандартизується. При виробництві продуктів наголос робиться на їх високій якості та практичності.

 

  4. Вільний доступ до ресурсів замість власності

Як вже писалося вище, в ресурсно-орієнтовній економіці поняття приватної власності буде відпадати само собою. В середовищі вільного доступу до ресурсів не має сенсу та підстав накопичувати або привласнювати ресурси.sale label

Таким чином продукти будуть використовуватися більше ефективно. Наприклад, було підраховано, що автомобіль більшу частину свого життя проводить на стоянці, марнуючи при цьому простір та час. В ресурсно-орієнтовній економіці, один і той же автомобіль може використовувати велика кількість користувачів збільшуючи при цьому ефективність використання ресурсів та зменшуючи виробничу необхідність.

 

  5. Самозабезпечені локалізовані міста та системи виробництва

Завдання ресурсно-орієнтованої економіки – збудувати стабільну самопідтримуючу та самозабезпечуючу систему достатку й розвитку суспільства. Для цього, кожне місто буде плануватися таким чином, щоб воно могло само себе забезпечувати всім необхідним.

Найзручнішою для такого типу міст є кільцева структура. Місто буде поділено на сектори, а кожен сектор буде нести свою відповідну функцію. Наприклад, сектор, відповідальний за вирощування їжі, буде розміщуватися ближче до житлових комплексів для їх швидкого транспортування, а генератори відновлювальної енергії можуть бути розміщені безпосередньо на зовнішньому колі міста. Житлові приміщення, в свою чергу будуть складатися з окремих секторів життєзабезпечення (спальний сектор, лікарня, їдальня, бібліотека тощо). Для того, наприклад, щоб відвідати лікарню, Вам достатньо буде спуститися на кілька поверхів нижче Вашого житлового комплексу.

Виробничі системи ж будуть плануватися таким чином, щоб по максимуму забезпечити потреби суспільства, зменшивши при цьому марнування ресурсів до мінімуму. При чому постійний моніторинг, сканування і перевірка потреб та наявних ресурсів буде відбуватися в реальному часі. Будуть вироблятися лише ті товари, які справді потрібні. Через відсутність реклами та орієнтації на споживання, відпаде потреба у виробництві предметів статусу (коштовності, хутра тощо). Перевага буде надаватися практичності й ефективності продуктів.

 

  6. Наука як методологія управління

emc2За період розвитку нашої цивілізації, наука застосовувалася майже в усіх сферах окрім облаштування та
управління суспільством. Зараз ми всі користуємося результатом наукових досягнень, які роблять наше життя легшим та позбавляють від монотонної роботи. Ми більше не палимо свічки, – у нас є світло. Ми не топимо піч, – у нас є калорифер, електричний чайник, гаряча вода в кранах та духовка. Телефон, комп’ютер, годинник, кондиціонер, пластикові пакети, відеокамера, фотоапарат, автомобіль, ручка, папір, принтер та багато чого іншого. Все це є досягненням науки. Зараз звичайна людина живе в кращих умовах ніж середньовічні королі та султани. Технологічний процес рухався в перед та розвивався, але соціальна система при цьому не змінювалася. Керування суспільством здійснювалося без застосування наук12-Free-Books-for-Learning-Theoretical-Computer-Scienceового методу. Людина просто фізично не здатна керувати соціальною системою. Людина також не може керувати суспільством. Вона легко піддається впливу оточення в зв’язку з чим стає корумпованою ще по дорозі до керма управління. В результаті, така людина псує все до чого торкається.atom

Управління має здійснюватися у відповідності до наявних ресурсів та можливостей планети. Не має значення, що хоче якийсь там президент чи депутат чи хтось там з уряду. Є певні можливості Землі, виходячи з яких ми маємо приймати рішення. Для прийняття рішень мають застосовуватися машини. Вони не мають амбіцій, бажань, примх, прихильності і тому подібних рис. Є лише точний вимір наявних ресурсів та їх рівномірний розподіл у відповідності до продуктивної здатності системи.

Ми вже зараз здатні побудувати таку систему. Для цього лише потрібне розуміння, підтримка та елементарне бажання.Коментарів Немає

Залишити Коментар