The Zeitgeist Movement Defined 

Офіційний представницький текст глобальної організації The Zeitgeist Movement (TZM), що відстоює ідеї стійкого розвитку с. Це основоположний довідник який освітлює структурні проблеми сьогоденної соціально-економічної системи і визначає всі основні ідеї Руху, підкріплені та задокументовані більш ніж 800 джерелами.


Головний аргумент
Ця напружена і дуже детальна робота закликає до масштабної зміни  людської культури, особливо стосовно економічної практики. Домінуюча тема полягає в тому, що нинішня соціально-економічна система, яка керує світом в цей час, має суттєві структурні недоліки, що виникли з первісних економічних та соціологічних припущень в нашій ранній історії, де серйозність цих недоліків була значною мірою непоміченою.

Проте на початку 21-го століття ці проблеми стали все більш помітними, приймаючи форму соціальної дестабілізації та триваючого екологічного колапсу. Але цей текст не просто пояснює такі проблеми та їх причинно-наслідкові зв'язки. Він також пропонує конкретні рішення, а також нову точку зору на соціальну/екологічну стійкість та ефективність, яка, у поєднанні з величезною можливістю сучасних технологій та явища відомого як ефемеризація, показує існуючу здатність людства створити рясний, після-дефіцитний світ.