Проекти‎ > ‎

Точне землеробство

Мета: створення мережі виробничих потужностей точного землеробства, взаємопов’язаних єдиною системою управління з відкритим доступом для забезпечення населення рослинною продукцією в достатній кількості та її розподіл на основі системи спільного доступу.

 

Координатор: Олександр Дахно

 

Опис: Одним з базових елементів ресурсозберігаючих технологій в сільському господарстві є "точне землеробство" (або як його іноді називають "прецизійне землеробство" - precision agriculture). Точне землеробство - це управління продуктивністю посівів з урахуванням варіабельності довкілля рослин. Умовно кажучи, це оптимальне управління для кожного квадратного метра поля. Метою такого управління є отримання максимального врожаю за умови оптимізації сільськогосподарського виробництва, економії господарських і природних ресурсів. При цьому відкриваються реальні можливості виробництва якісної продукції та збереження навколишнього середовища.

Такий підхід, як показує міжнародний досвід, забезпечує набагато більший економічний ефект і, найголовніше, дозволяє підвищити відтворення ґрунтової родючості і рівень екологічної чистоти сільськогосподарської продукції.

Точне землеробство – це комплексна високотехнологічна система сільськогосподарського менеджменту, що включає в себе технології глобального позиціонування (GPS), географічні інформаційні системи (GIS), технології оцінки врожайності (Yield Monitor Technologies), технологію змінного нормування (Variable Rate Technology) і технології дистанційного зондування землі (ДЗЗ).

Суть точного землеробства в тому, що обробка полів проводиться в залежності від реальних потреб вирощуваних в даному місці культур. Ці потреби визначаються за допомогою сучасних інформаційних технологій, включаючи космічну зйомку. При цьому обробка диференціюється в межах різних ділянок поля, даючи максимальний ефект при мінімальному збитку навколишньому середовищу і зниженні загальних витрат застосовуваних речовин. Найбільш важливим завданням є знаходження оптимального рівня використання добрив і хімікатів в рослинництві, а також визначення доз їх внесення, що виключають негативний вплив на ґрунт, рослини і навколишнє середовище.

Накопичення статистики обробки (куди і скільки внесли кожного речовини) і одержуваних результатів (врожайність) дозволяє застосовувати різні види аналізу з тим, щоб в подальшому коригувати дози внесення для отримання максимуму врожайності застосовуючи мінімум природних ресурсів та при цьому здійснюючи мінімальний вплив на навколишнє середовище.

Основні результати, що досягаються за допомогою застосування технологій точного землеробства:

-         оптимізація використання витратних матеріалів (мінімізація витрат природних ресурсів);

-         підвищення врожайності та якості сільгосппродукції;

-         мінімізація негативного впливу сільськогосподарського виробництва на навколишнє природне середовище;

-         підвищення якості земель;

-         інформаційна підтримка сільськогосподарського менеджменту.

 

Comments